XXXII KOTOJÄRVEN YMPÄRIJUOKSU 20.10.2013
 

32. Kotojärven ympärijuoksu 20.10.2013, Pornainen/Laukkoski
Sää:  -3C, aurinkoinen. Tiet paikoin jäässä edellisillan lumisateen johdosta
Osanottajia: 160     
       
TULOKSET:    
Naiset 6,8 km 
1 Oona Kettunen  Karhulan Katajaiset  23:37:00
2 Outi Ojanen  Kangasala SK  27:22:00
3 Laura Salminen  Viipurin Urheilijat  27:30:00
4 Pihla Hokkanen   27:49:00
5 Silja Laukkanen  Porvoon Akilles 28:25:00
6 Sandra Jordman  Loviisan Tor 28:34:00
7 Eliisa Melaluoto  Halkia  30:16:00
8 Sandra Riihola   31:43:00
9 Helmi Lehtonen  SV  49:05:00
       
Naiset 40v 6,8 km
1 Johanna Lindholm  Loviisan Tor  24:55:00
2 Sirpa Nordling  Porvoon Urheilijat  30:11:00
3 Beatrice Enroth  Porvoo  35:39:00
4 Nina Tupitsa  Vantaa  36:20:00
5 Maria Lindberg  Sibbo  41:06:00
       
Miehet Yleinen 14,3 km
1 Ole Halonen  Kotka 48:20:00
2 Reijo Ronnila  Heinolan Isku  51:18:00
3 Niko Hakulinen  Vehkalahden Veikot  57:51:00
4 Markus Roukala KUY 61:13:00
5 Mikko Torro   63:22:00
6 Pekka Kalliojärvi  Laukkosken VPK  70:42:00
       
Miehet 40 v. 14,3 km 
1 Jaakko Kero Turun Urheiluliitto 49:29:00
2 Janne Sakkara  Elimäen Vauhti  51:36:00
3 Antti Granqvist  Sibbo Vargarna  55:35:00
4 Janne-Pekka Nurmi Laukkosken Taimi 58:24:00
5 Jari Pekonen Hamarin Elo 59:20:00
6 Keijo Kanninen  Porvoon Urheilijat  59:32:00
7 Tim Kankfelt  Sibbo Vargarna  60:40:00
8 Peter Heikkerö  Porvoon Urheilijat  60:41:00
9 Kristian Aalto  Kerava  64:46:00
10 Kristen Sande  Porvoo  66:15:00
       
Miehet 50 v. 14,3 km
1 Jari Uusitalo  Porvoon Urheilijat  52:30:00
2 Markku Kaarlela  Kotka 52:51:00
3 Hannu Vihreäluoto  Porvoon Urheilijat  58:14:00
4 Kari Nurmi  Laukkosken Taimi  58:30:00
5 Aulis Salo  Porvoon Urheilijat  60:24:00
6 Matti Harju   64:13:00
7 Juha Teräväinen  Ryttylän Visa  68:34:00
       
Miehet 60 v. 6,8 km 
1 Auvo Kouvo  Kuusankoski  28:53:00
2 Ilpo Iso-Peura  Kankaanpään Urheilijat 29:54:00
3 Reijo Montonen  Spove  30:31:00
4 Kari Viljakainen Porvoon Urheilijat 30:36:00
5 Eljas Hietanen  Porvoon Urheilijat 32:37:00
       
Tytöt 12 v. 2,2 km 
1 Rhonda Jalkanen  Porvoon Urheilijat 8:50:00
2 Jessica Hjort Porvoon Urheilijat 9:00:00
3 Carla Jalkanen  Porvoon Urheilijat 9:19:00
4 Mette Lindholm Loviisan Tor 9:53:00
5 Victoria Lindberg  Sibbo Vargarna  9:57:00
6 Vanessa Linberg  Sibbo Vargarna  11:41:00
7 Tinja Mattila  Laukkosken Taimi  18:32:00
     
Pojat 12 v. 2,2 km 
1 Walte Hautala  Lahden Ahkera  8:31:00
2 Tuomas Tanninen  Porvoon Urheilija  9:20:00
3 Kristian Rosenblad Mäntsälän Urheilijat  9:54:00
4 Elmo Gerkman  Laukkosken Taimi  10:02:00
5 Marcus Jaatinen  Laukkosken Taimi  10:03:00
6 Sakari Ranta Tuusula 10:27:00
7 Atte Salovaara Laukkosken Taimi  11:25:00
8 Isac Lindholm Loviisan Tor 12:06:00
9 Joona Laine  Laukkosken Taimi  12:20:00
       
Kunto 14,3 km 
1 Petri Lindqvist Pyöräilyseura Zeus 58:02:00
2 Peter Törnroos Isnäs FBK 58:12:00
3 Tomi Lauren Akilles Ski-team 59:50:00
4 Tiina Puranen   59:51:00
5 Risto Kanerva   61:37:00
6 Esko Peura Helsinki 62:17:00
7 Klas Wickström Sipoo 62:52:00
8 Seppo Häyren Karhulan Katajaiset 63:33:00
9 Patrik Blomqvist Karhulan Katajaiset 71:31:00
10 Auvo Kettunen Kotka 72:14:00
11 Kari Ranta Järvenkiertäjät 76:14:00
12 Tony Ingman Helsinki 76:46:00
13 Timo Räihä Valtuuston urheilukerho Lahti 77:13:00
14 Kari Saranpää Helsinki 79:33:00
15 Marcus Fredriksson Laukkoski 80:16:00
16 Perttu Pitkänen Hausjärvi 80:41:00
17 Seppo Soinila Paloheinän maantiekiiturit 80:45:00
18 Aimo Sintonen   81:04:00
19 Vesa Luomala   81:38:00
20 Minna Makkonen Ohkolan Oka 81:56:00
21 Anu Hannula   83:03:00
22 Tiina Jaskari Pornainen 83:16:00
23 Christoffer Fredriksson Laukkoski 83:38:00
24 Jani Järvelä Kerava 84:13:00
25 Päivi Honkanen Pornainen 84:22:00
26 Eija Piensalmi Pornainen 84:22:00
27 Saila Asikainen Porvoo 84:54:00
28 Arja Rantalainen Häjyt 85:53:00
29 Tarja Wahlström Sipoo 85:56:00
30 Kati Ruponen Asikkala 86:19:00
31 Anne Lehtonen SV 86:27:00
32 Tapio Passinen Kerava 87:25:00
33 Katri Jalonen Tuusula 88:03:00
34 Pirjo Salo Järvenkiertäjät 90:31:00
35 Eeri-Mari Rönnberg Kestävyyttä pintakaasulla 24/7 91:02:00
36 Mari Friman Mäntsälä 91:46:00
37 Taija Jokinen   93:10:00
38 Hannu Alanne Myrskylän Myrsky 95:09:00
39 Katja Vis Porvoo 98:32:00
40 Sari Lindgren Lahti 98:32:00
41 Tuija Rantalainen Häjyt 109:55:00
42 Arto Pasio Salo 127:05:00
43 Satu Pasio Salo 127:05:00
44 Pentti Vikström Laukkoski 127:05:00
45 Tom Wickholm Sipoo ilman ajanottoa
45 Kari Honkonen Kerava ilman ajanottoa
       
Kunto 6,8 km 
1 Kevin Lindholm Loviisan Tor 24:10:00
2 Wilho Hautala Lahden Ahkera 24:53:00
3 Jaakko Ranta  YU-team 25:01:00
4 Okko Kettunen Karhulan Katajaiset 25:51:00
5 Ada Jalkanen Porvoon Urheilijat 26:51:00
6 Emma Jalkanen Porvoon Urheilijat 28:20:00
7 Saku Hakulinen Vehkalahden Veikot 29:34:00
8 Mika Pesonen Laukkosken Taimi 29:56:00
9 Petri Vartiainen Kuusamon Eräveikot 30:22:00
10 Magnus Lindberg Sipoo 32:05:00
11 Teuvo Lähde Porvoo 33:02:00
12 Jere Ollikainen Pornainen 33:20:00
13 Eino Laurinkoski Laukkoski 33:25:00
14 Hemmo Sumkin Kerava 33:29:00
15 Markku Liekkola Asikkala 34:47:00
16 Pekka Liekkola Lahti 35:21:00
17 Leif Martin G-V 36:48:00
18 Jenni Reijo Laukkoski 37:35:00
19 Elof Erlund Ufk Sipoo 37:58:00
20 Elina Mäenpää Kerava 38:26:00
21 Liina Kankaanpää-WickströmSipoo   38:39:00
22 Simo Kallo Porvoo 39:38:00
23 Hanna Kalliojärvi Laukkoski 40:26:00
24 Viljo Pesonen Laukkoski 40:38:00
25 Merja Launonen Tuusula  41:06:00
26 Stella Wickström Sipoo 41:07:00
27 Otro Kettunen Karhulan Katajaiset 41:54:00
28 Saila Kettunen Karhulan Katajaiset 41:55:00
29 Laura Louhi Pornainen 42:40:00
30 Tiina Eräpalo Ruotsinpyhtää 42:55:00
31 Lars Meyer Porvoon Akilles 43:56:00
32 Aarno Salonen Spove 45:27:00
33 Anne Kärpänen Pornainen 46:15:00
34 Susanna Riekkinen Pornainen 48:01:00
35 Juha Lehtonen SV 49:07:00
36 Nicole Fredriksson Laukkoski 50:58:00
37 Minna Vihreäluoto Askola 50:58:00
38 Siiri Kamppinen Pornainen 56:52:00
39 Noora Honkanen Pornainen  56:52:00
40 Victoria Fredriksson Laukkoski 61:48:00
41 Enni Eriksson Hinthaara 65:46:00
42 Risto Ampuja Hamarin Elo 66:52:00
43 Sirkka Hämäläinen Orimattila 66:53:00
44 Helena Fredriksson Laukkoski 81:37:00
45 Laura Martin Strasbourg 81:37:00
46 Ulla Jankkari Sipoo 81:44:00
47 Arvo Nurmela Rajamäen Kehitys ilman ajanottoa
47 Vappu Korpi Rajamäen Kehitys ilman ajanottoa