26. KOTOJÄRVEN YMPÄRIJUOKSU 2007,
Pornainen

       
26.KOTOJÄRVEN YMPÄRIJUOKSU 21.10.2007  
Sää:  +1c aurinkoinen    
Osanottajia: 146     
       
TULOKSET:    
       
Naiset 6,8 km    
1 Kullberg Sanna Oulun Pyrintö 25.38
2 Lindholm Johanna Lovisa Tor 25.48
3 Andrejeva Olga Estonia 25.56
4 Laine Merja HKV 28.53
5 Sainio Peppi MyMy 29.03
6 Laine Mira Karhulan Katajaiset 29.13
7 Nordling Sirpa PU 29.49
8 Lehtonen Susanne   35.20
9 Sainio Ronja Mymy 35.40
       
Miehet Yleinen 14,3 km
1 Tambur Taavi Eesti 48.25
2 Wickholm Jörgen SV 49.24
3 Bremer Jan Porvoon Akilles 51.31
4 Kuisma Sami Riihimäen Kiista-Veikot 54.03
5 Peltola Antti Lahden Ahkera 56.07
6 Suomela Lauri Orimattila 59.51
7 Mäenrinta Reima Pukkila 77.30
       
Miehet 35 v. 14,3 km
1 Lippojoki Kai Vantaa 49.11
2 Liukkonen Jaakko PHVU 49.27
3 Lindholm Glen Lovisa Tor 50.52
4 Tuhkalainen Janne Hollola 50.57
5 Alden Jan Akilles 53.34
6 Aatsinki Timo Mäntsälä 54.01
7 Nurmi Kari Taimi 55.30
8 Nurmi Janne-Pekka Taimi 58.21
9 Manninen Raimo Keravan Urheilijat 59.23
10 Mäkelä Kai ÖNS 60.20
11 Laine Kimmo Kotka 60.31
12 Karjalainen Heikki Raisu 61.54
13 Luonasheimo Martti Helsinki 81.19
       
Miehet 50 v. 14,3 km
1 Alen Heikki PU 54.37
2 Lehtinen Taisto Sporttiveteraanit 55.48
3 Lindholm Jan Mäntsälän urh. 56.20
4 Sjöblom Klaus Fortum Loviisa 57.44
5 Pousi Hannu Sporttiveteraanit 57.55
6 Töllinen Jorma Deltta-auto 60.00
7 Timgren Jussi Paippinen 86.21
       
Miehet 60 v. 6,8 km
1 Luostarinen Martti PHVU 26.30
2 Ryynänen Pertti Järvenpää 27.37
3 Kytöjoki Juhani Rastijyry 29.31
4 Eloranta Erkki Ruotsinpyhtää 30.20
5 Kuutti Pentti LUM 30.26
6 Rytkölä Matti Tuusula 31.01
7 Erixon Teijo Vihti Veteraaniurh. 31.16
8 Kivistö Eero Lahti 33.10
9 Tukonen Lasse Lahti 33.16
       
Tytöt 12 v. 2,2 km
1 Sassi Tiina Länsi-Uudenmaan urheilijat 8.54
2 Kippilä My Hinthaaran Viri 11.10
       
Pojat 12 v. 2,2 km
1 Sandell Valdemar SV 8.45
2 Lidholm Remi Lovisa Tor 8.50
3 Backman Jani Porvoon Akilles 8.51
4 Forsberg Ake Orimattilan Jymy 9.36
5 Lindholm Kevin Lovisa Tor 9.41
6 Niemi Jarkko Rekolan Raikas 10.09
7 Ryynänen Robin Järvenpää 10.23
8 Salovaara Eetu Taimi 11.19
9 Ryynänen Joonatan Järvenpää 14.56
       
Kunto 14,3 km
1 Peura Esko Helsinki 52,27
2 Ovaska Jarno Orimattila 57,39
3 Jäppinen Pertti PU 59,57
4 Viljakainen Kari PU 61,04
5 Korhonen Eero Sipoo 62,30
6 Puranen Tiina Järvenkiertäjät 62,42
7 Harju Matti Porvoo 63,09
8 Ikäläinen Keijo Tuusula 65,56
9 Kettunen Mauno Kerava 65,57
10 Ikonen Petri YLE 67,30
11 Fallström Herbert PU 67,39
12 Norström Pekka Vantaa 67,44
13 Salo Aulis Porvoo 68,32
14 Toivonen Milla Järvenkiertäjät 69,00
15 Lahtinen Ari Halkia 70,35
16 Pigg Seppo Järvenpää 70,54
17 Pernu Hannu Jyväskylä 73,00
18 Tois Jan   73,00
19 Nyman Janne Järvenpää 74,12
20 Teronen Jukka Porvoo 75,44
21 Suonpää Rauno Taimi 77,34
22 Soikkeli Tero Tuusula 78,01
23 Waldvogel Jurg Porvoo 78,37
24 Myllyniemi Jukka Tuusula 80,13
25 Lähteinen Martti Järvenpää 81,55
26 Saarimaa Valto Pornainen 82,06
27 Luonasheimo Veli-Martti Helsinki 82,32
28 Lähteinen Olli Järvenpää 83,10
29 Salo Pirjo Järvenpää 84,00
30 Leppänen Tom Kerava 85,25
31 Partanen Timo Pornainen 86,47
32 Pirhonen Martti Peltolan Pedot 90,50
33 Timgren Raija Paippinen 94,43
34 Paunonen Vesa Keravan Urheilijat 106,05
35 Jokimies Anneli Hinthaara 123,19
36 Hirvonen Touko Hinthaara 123,22
  Wikholm Tom Kalkkiranta ilman aikaa
  Warelius Doris Söderkulla ilman aikaa
  Lauren Peter Vantaa ilman aikaa
       
Kunto 6,8 km
1 Laine Miika Karhulan Katajaiset 27.21
2 Sainio Matti MyMy 28.13
3 Hietanen Elias PU 29.11
4 Ruuska Janne Orimattilan Jymy 30.32
5 Sumkin Hemmo Kerava 31.37
6 Salonen Aarno SPOVE 32.15
7 Hietapakka Tomi Taimi 33.30
8 Karvonen Sulo Porvoon Akilles 34.21
9 Suominen Jouni   35.55
10 Ritala Kari Vantaa 35.57
11 Karlsson Jonathan Hinthaaran Viri 36.04
12 Vuorio Matti Järvenpää 36.22
13 Kokko Petra Järvenpää 36.33
14 Rantanen Timo Pornainen 37.18
15 Nikkilä Aija   37.22
16 Ikäläinen Tuulikki Tuusula  38.18
17 Kettunen Irmeli Kerava 38.20
18 Jäntti Pertti Lalo 39.02
19 Riihimäki Kirsi Pornainen 39.26
20 Forsberg Mauri Orimattilan Jymy 39.56
21 Piironen Pirjo Tuusulan VoimaVeikot 40.40
22 Lemström Tage  Sipoo 41.16
23 Lindblad Irmeli Hinthaaran Viri 41.42
24 Kettunen Mikko Helsinki 43.11
25 Leppänen Ulla Kerava 43.14
26 Ylöstalo Pentti   44.14
27 Ruuska Terhi Orimattila  46.21
28 Kakko-Strömberg Satu Helsinki 51.26
29 Sillfors Annette Porvoon Akilles 51.52
30 Mantere Risto Askola 52.04
31 Backman Jesse Porvoon Akilles 52.58
32 Rantanen Pirkko Hinthaaran Viri 53.59
33 Strömberg Stig Helsinki 60.24
34 Eeiksson Enni Hinthaara 60.45
35 Eriksson Rea Hinthaara  61.01
36 Paimela Chriistine Sipoo 61.02
37 Lehtonen Ritva Tuusula 62.05
38 Hämäläinen Sirkka   62.34
39 Hilden Inger Sipoo 65.06
40 Mälkki Mirja Hinthaaran Viri 75.12
41 Pirhonen Tuula Kerava 88.05
  Nordström Arttu Vantaa ei aikaa
  Nordström Pirjo Vantaa ei aikaa
  Markoff Rudolf Lammi ei aikaa
  Pyykki Antero Lappeenranta ei aikaa
  Halinen Veijo Kankaan lyly ei aikaa
  Metsäkangas Aila Vesivehmaa ei aikaa
  Ahlberg Gun Koskenkylä ei aikaa
  Ahlberg Sten-Olof Koskenkylä ei aikaa
  Ekestam Holmström Marina Helsinki ei aikaa
  Holmström Erik Helsinki ei aikaa